Gizlilik İlkeleri

Kredi kartı bilgilerimi veritabanında saklıyor musunuz?

Kredi Kartı bilgileriniz kesinlikle her hangi bir depolama biriminde tutulmamaktadır. Kredi Kartı bilgileriniz sadece ödeme işlemini gerçekleştirirken banka ile iletişiminiz sırasında bankaya onay için yollanır. Onay geldiğinde ödemenin hesaba geçtiğini veya geçmediğini ve nedenini gösteren kodlar geri döner. Bu kodlar arasında kesinlikle kart bilgileri yoktur.


Üye olmak için adres bilgilerimi yazmak zorundamıyım?

Üye Yeni Kayıt formunda bulunan bilgiler haricinde bilgileri yazmak zorunda değilsiniz. Adres bilgileriniz siteden vereceğiniz sipariş işlemleri için gerekecektir.


Fatura ve teslimat adresleri nedir ve neden sistemde saklı tutuluyor?

Fatura adresi verdiğiniz siparişin faturası oluşturulurken kullanılmasını istediğiniz adrestir. Teslimat adresi ise siparişinizin teslim edileceği adrestir.

www.karaelektronik.com alan adıyla sitemizde güvenlik en çok önem verilen unsurlardan biridir. Kara Elektronik müşterilerinin özel bilgilerini en üst düzeyde korur ve 3. şahıslarla paylaşmaz. Kredi kartı bilgileriniz onay alınması için bankaya gönderildikten sonra sunucularımızda saklanmaz. (Kara Elektronik çalışanları dahil) kredi kartı bilgilerinize ulaşılamaz.

Ödemelerini kredi kartı ile yapmak istemeyen müşterilerimiz için havale seçeneği ve kapıda ödeme sistemlerimiz aktiftir.

Unutulmamalıdır ki havale ödemelerinde siparişin verildiği tarih değil havalenizin hesaplarımıza ulaştığı tarih sipariş tarihi olarak işlem görmektedir. Havale yapan müşterilerimiz elektronik olarak dekontu [email protected]'a mail atabilirler.


Vermiş olduğunuz tüm kişisel bilgileriniz gizli tutulur. Alışveriş sırasında girdiğiniz kredi kartı numaraları direkt olarak ilgili bankanın ortak ödeme sayfası tarafından alınır. Kredi kartı numaralarınız Kara Elektronik tarafından saklanmaz.